مطالب جدید هر روز در اینجا

مقالات و مطالب پزشکی جدید

در اینجا مقالات و اخبار مربوط به حوزه پزشکی را مشاهده می نمایید


۲۹ آبان, ۱۴۰۰

بله دقیقا بعلت اختلال در ورود قند به سلول ها و افزایش قند خون عوارض مثل ضعف و بی حالی، کاهش وزن، احساس خشکی در دهان، پر نوشی و پر ادراری و … می تواند از علایم بیماری دیابت باشد.


۲۹ آبان, ۱۴۰۰

متابولیسم طبیعی بدن بر این مبناست که بتواند خود را با شرایط تطبیق و از تغییرات وزنی پیشگیری کند با این وجود شما حتما با پزشک خود با توجه به مشکل زمینه ای خود مشورت بفرمایید تا علت مشخص شود.


۲۹ آبان, ۱۴۰۰

در مراحل اولیه (پیش دیابت) ممکن است با کاهش وزن بتوان به مرحله قبل از دیابت رسید ولی وقتی خود دیابت تشخیص داده می‌شود، دیگر متاسفانه پروسه مزمن و اکثرا پیشرونده بوده و با درمان مناسب و کافی و رعایت تغذیه و ورزش از پیشرفت بیماری و ایجاد عوارض باید جلوگیری کرد.


۲۹ آبان, ۱۴۰۰

بهترین اقدام اصلاح روش زندگی (تغذیه، فعالیت متناسب) است. بله سابقه دیابت تیپ ۲ در افراد درجه یک خانواده ریسک ابتلا را بالا می‌برد. دیابت تیپ یک نیز در کودکانی که پدرشان به تیپ ۲ دیابت بیشتر بوده، با درصد بیشتری دیده شده است.


۲۹ آبان, ۱۴۰۰

معمولا در مراحل اولیه ابتدا قند ناشتا مختل و سپس قند های بعد از غذا نیز افزایش می یابد. شما در مرحله پیش دیابت هستید و ممکنه تحت شرایط خاصی لازم باشد علاوه بر کاهش وزن و اصلاح روش زندگی نیاز به شروع درمان داشته باشید.


۲۹ آبان, ۱۴۰۰

نوشابه ها دارای گلوکز بالا بوده، که مصرف مداوم این نوشابه ها به علت اضافه لود قندی که وارد خون میشود، می‌تواند باعث تجمع چربی (به علت تبدیل گلوکز اضافی به چربی) و نهایتا اختلال در متابولیسم قند و چربی در بدن شود. رژیم غذایی بر پایه سبزیجات و میوه و قند پیچیده (نان و غلات) بیشتر و پرهیز از قند مستقیم توصیه میشود.


۲۹ آبان, ۱۴۰۰

خیر کبد چرب به تنهایی جز ریسک فاکتورها نیست ولی اکثر افرادی که دچار کبد چرب هستند با اضافه وزن به ویژه تجمع چربی شکمی مواجه هستند که باعث افزایش مقاومت به انسولین و ظهور دیابت تیپ ۲ میشود.


۲۹ آبان, ۱۴۰۰

قند ناشتا زیر ۱۰۰ قابل قبول است و اگر سابقه بیماری قلبی، عروقی و یا دیابت نباشد، کلسترول زیر ۲۰۰ و کلسترول LDL زیر ۱۳۰ نیز در محدوده نرمال محسوب می شود. وزن به تنهایی معیار نیست و شما باید شاخص توده بدنی یا BMI خود را محاسبه کنید که بین ۱۸-۲۵ رنج نرمال می باشد.


مشاوره آنلاین

اکنون با ما تماس بگیرید

دکتر نغمه فاطمی – متخصص داخلی ( غدد) – فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی


تماس با ما

(درصورت نیاز به مشاوره یا ویزیت انلاین به واتس اپ ۰۹۱۲۹۴۲۹۸۶۱ پیام دهید، در اسرع وقت با شما هماهنگی های لازم انجام خواهد شد)رزرو نوبت

026-32261093دکتر نغمه فاطمی
دنبال کنید

فعالیت ما را

در شبکه های اجتماعیتمامی حقوق برای دکتر نغمه فاطمی محفوظ است . ©

دکتر نغمه فاطمی
WeCreativez WhatsApp Support
دکتر نغمه فاطمی هستم، متخصص بیماری های داخلی آماده مشاوره و پاسخگوی سوالات شما هستم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟